7 dôvodov prečo začať používať ekologické čistiace prostriedky

0% Priateľské k prírode a nášmu zdraviu
0% Bez obsahu nebezpečných škodlivých látok
0% Náhrada – všetky bežné prostriedky majú svoju Eko variantu 🙂
0% Vhodné pre vegánov a netestované na zvieratách

 Pri upratovaní domácnosti často používame agresívne čistiace prostriedky v domnienke, že čím silnejší a agresívnejší, tým lepšie vyčistí.

Je to však naozaj nutné ? Presvedčíme Vás, že nie ! Čistoty a hygieny možno totiž pri bežnom upratovaní dosiahnuť aj bez škodlivých chemických prísad.

7 dôvodov prečo začať používať ekologické čistiace prostriedky 🙂

Dostupná, moderná a šetrná alternatíva bežných čistiacich a pracích prostriedkov 🙂

1. Je to ohľaduplné k prírode a šetrné k nášmu zdraviu

ekouklizeni-ekologicka-domacnost

Základnou vlastnosťou eko prostriedkov je, že odmietajú všetky chemické a potenciálne škodlivé látky, bežne používané pri výrobe čistiacich prostriedkov. Ich výrobcovia kladú veľký dôraz na to, aby výrobky boli šetrné voči prírode a ľuďom, ktorí ich používajú vo svojich domácnostiach.

Málokto si to uvedomuje, ale bežné čistiace prostriedky obsahujú oveľa viac škodlivých a potenciálne nebezpečných látok ako si myslíme. Premýšľali ste niekedy nad tým, čo tieto prípravky obsahujú, aký majú vplyv na naše zdravie a v neposlednom rade aj na naše životné prostredie?

2. Obsahujú iba starostlivo vybrané suroviny

Všetky suroviny používané pri výrobe sú starostlivo vybrané a šetrne spracované. Nepoužívajú sa suroviny z ropy, syntetické konzervačné látky, vône a farbivá, optické leštidlá, petrochemické bieliace aktivátory a zmáčadla atď.

Bežné čistiace prostriedky sú veľkým zdrojom toxínov a obsahujú množstvo chemických látok. Tieto látky znečisťujú vzduch a pri upratovaní sa nevedomky vdychovaním vkrádajú do nášho tela. Mnohé z nich môžu byť pre naše zdravie, pre deti aj pre zvieratá nebezpečné a škodlivé a často sú dôvodom alergických reakcií.

3. Nezaťažujú prírodu – sú ľahko odbúrateľné

Eko prostriedky podstatne menej zaťažujú životné prostredie. Sú ľahko odbúrateľné v prírode a nie je potrebné ich nijako chemicky zlikvidovať. Príroda si s nimi poradí sama (napr. rozložením pomocou baktérií) a v odpadovej vode sa rozložia v priebehu pár dní.

Bežné prostriedky vypúšťané do odpadu spôsobujú výrazné problémy v technológiách čistenia vôd, obrovské škody na vodnom ekosystéme a negatívne ovplyvňujú životné prostredie.

ekologicky-uklid-domacnosti

4. Vhodné pre citlivú pokožku a osoby trpiace alergiami

Vďaka svojmu zloženiu sú Eko produkty mimoriadne mierne a jemné k pokožke a preto tiež vhodné pre citlivú pokožku a ľudí trpiacich alergiami.

Podráždenie dýchacích ciest, bolesť hlavy, závraty a mnoho ďalších – tomu všetkému sme vystavení v prípade vdýchnutia výparov a absorpcie kožou zvyškov bežných prostriedkov.

5. Animal & Vegan Friendly

vegan-logo

Vyberáme len značky, pre ktoré je netestovanie na zvieratách samozrejmosťou. Všetky výrobky, ktoré u nás nájdete, sú bez obsahu akýchkoľvek živočíšnych látok.

Mnohé firmy testujú svoje produkty a ich účinky práve na zvieratách. Takéto výrobky by mali byť pre nás absolútne neprijateľné.

6. Dokážu nahradiť všetky prostriedky používané v domácnosti a sú rovnako účinné

Eko čistiace prostriedky môžete používať pri všetkých domácich prácach a pri upratovaní celej domácnosti – pranie bielizne, čistenie podlahy, umývanie riadu atď …

Každý čistiaci prostriedok sa dá zohnať v Eko variante a jeho účinnosť je pritom rovnaká 🙂

7. Ich ceny sú zrovnateľné s tými bežnými

Nechcete používať Eko prostriedky, pretože ste počuli, že všetko čo je eko musí byť automaticky veľmi drahé ? Prezrite si našu ponuku výrobkov a sami sa presvedčíte, že to vôbec nemusí byť pravda. Eko prostriedky sú dostupné naozaj pre všetkých.

Ak navyše dodržiavate odporúčané dávkovanie, môže byť eko upratovanie aj veľmi ekonomické 🙂

ekologicke-cistici-prostriedky

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v Eko upratovaní domácnosti ?

✓ Raz mesačne Vám zašleme novinky a zaujímavosti v oblasti Eko upratovania
✓ Odhlásiť sa môžete jedným kliknutím priamo z emailu

Chcem začať upratovať ekologicky !

Veríme, že Vás náš článok presvedčil, že ekologické a šetrné upratovanie domácnosti vôbec nie je zložité a ak sa preň rozhodnete, urobíte dobre nielen pre seba, ale aj pre svoje okolie. A začať môžete kedykoľvek, pretože je to naozaj jednoduché. Stačí chcieť.

Domáce čističe – jednoducho, lacno a ekologicky

Vyrobte si vlastné domáce čističe

Ak patríte medzi zručných kutilov, máme pre Vás pár tipov, ako si vyrobiť eko prostriedky aj z toho, čo bežne doma používate. Bez chémie a takmer zadarmo 🙂

Budete prekvapení, aké účinné čističe si môžete sami doma vyrobiť. Väčšina z nás totiž ani netuší, aké prírodné zázraky naša domácnosť ukrýva.

citron-uklid

  • Obyčajný ocot má dezinfekčné účinky a dokáže odstrániť plesne, zápach či mastnotu.
  • Aj samotná bežná soľ má dezinfekčné účinky.
  • Jedlá sóda zase pohlcuje prebytočné pachy a čističe s jej obsahom dokážu odstrániť mastnotu.
  • Účinky citrónovej šťavy sú podobné. Pôsobí proti plesniam a odstraňuje zápach a škvrny.
  • Dokonca aj bylinné esenciálne oleje môžu mať antibakteriálne a dezinfekčné účinky.

„Zlatá trojka“

Aj takto môžeme pomenovať trojicu účinných domácich pomocníkov – citrón, ocot a soľ. Práve z týchto surovín si môžete doma sami vyrobiť veľmi účinné čistiace prostriedky.

Pridajte k nim sódu, lieh, škrob, olivové mydlo či obyčajnú teplú vodu a rôznorodé iné domáce čistiace prostriedky sú na svete.

Tip od nás: Univerzálny octový čistič – prostriedok využiteľný v celej domácnosti

Na jeho výrobu potrebujete iba 3 suroviny:

kôru z citrusového ovocia,
bežný liehový ocot
voňavé korenie napr. škoricu

A postup je naozaj jednoduchý:

Pripravíme si obyčajný pohár, naplníme ho kôrou z ovocia, tak aby bola čo najviac plná, pridáme pár kúskov korenia a zalejeme až po okraj octom. Dobre uzavrieme a dáme na 14 dní lúhovať do chladu. (Napr. do pivnice). Po dvoch týždňoch čistič zlejeme, zriedime vodou v pomere 1: 1 a hotovo, čistič je pripravený. Najjednoduchšie je naliať ho do rozprašovača a nastriekať kde treba. Dá sa použiť na väčšinu povrchov, ale pozor, určite ho nestriekajte na drevo. Výborným pomocníkom bude najmä v kuchyni či kúpeľni.

Ak sa Vám domáca výroba čističov páči, môžete vyskúšať aj ďalšie. Pripájame pár odkazov pre inšpiráciu.

Naša ponuka Eko čistiacich prostriedkov

Certifikovaní výrobcovia Ekodrogérie

Doma vyrobené čističe sú bezpochyby ekologické, ale buďme úprimní – nie každý má čas a chuť sa ich výrobe venovať.

Pokiaľ sa však radšej spoľahnete na osvedčených a profesionálnych výrobcov Eko drogérie, dovoľte nám odporučiť pár produktov z radov našich najobľúbenejších a najpredávanejších výrobkov.

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v Eko upratovaní domácnosti?

✓ Raz mesačne Vám zašleme novinky a zaujímavosti v oblasti Eko upratovania
✓ Odhlásiť sa môžete jedným kliknutím priamo z emailu