ZNAČKY, KTORÉ U NÁS NÁJDETE

V našom e-shope nenájdete desiatky značiek a stovky výrobkov z rôznych oblastí. Zameriavame sa výslovne na výrobcov Eko drogérie – čistiacich a pracích prostriedkov pre domácnosť. Každá značka, ktorú ponúkame, Vás môže zaujať niečím iným. Kvalitné, účinné a ekologické sú všetky 🙂

Chceli by ste podporiť rýdzo českého výrobcu v snahe vyrábať šetrné ekologické prostriedky? Pozrite si výrobky z produkcie českej firmy Feel Eco. Preferujete výrobky, ktoré sú nositeľmi Eko ocenení a certifikátov? Značka Sonett, ktorá odmieta používať akékoľvek prísady škodlivé pre životné prostredie a pre zdravie človeka alebo účinné čistiace prostriedky s využitím naozaj zelených surovín od výrobcu ErthFriendly Products by sa Vám mohli páčiť. Alebo by ste chceli vyskúšať britskú rodinnú značku, ktorá je na našom trhu pomerne krátko, ale rýchlo si získava svojich spokojných zákazníkov? Bio-D sa môže stať aj Vašou obľúbenou značkou. A samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na pomôcky potrebné pre každodenné upratovanie. Výrobky EcoForce z recyklovaných materiálov sú tou správnou voľbou.

Veríme, že si u nás vyberiete a možno aj nájdete nové obľúbené výrobky pre svoju domácnosť.

BIO-D

Bio-D je britská rodinná firma (založená už v roku 1989) zameraná na výrobu prostriedkov, ktoré majú minimálny vplyv na životné prostredie, ako pri výrobe, tak pri ich používaní.

Volí len tie najbezpečnejšie prísady najvyššej kvality. Kde je to možné, sú rastlinného pôvodu a získané z obnoviteľných zdrojov (len malá časť prísad je z neobnoviteľných minerálov). Vďaka tomu, že sú výrobky vyrobené z prírodných surovín, sú absolútne vhodné pre použitie so septikmi a domácimi čističkami odpadových vôd.

Produkty Bio-D sú vyrobené zo 100% prírodných materiálov, ktoré sú v maximálnej miere rozložiteľné vo voľnej prírode a to v oveľa kratších dobách, než aké predpisujú európske normy pre ekologickú odbúrateľnosť čistiacich a pracích prostriedkov.

Žiadne z výrobkov Bio-D neobsahujú: fosfáty, enzýmy, palmový olej, triklosan, optické zjasňovače, ropné deriváty, formaldehyd, glycerín, EDTA, bielidlá na báze chlóru, geneticky modifikované látky (GMO), lanolín, umelé vône ani umelé farbivá.

Vďaka svojmu prírodnému zloženie zodpovedá Bio-D vysokým požiadavkám na zdravie – je nedráždivá, hypoalergénna, vhodná pre jemnú a citlivú pokožku.

Produkty a prísady sú vhodné aj pre vegánov – nie sú testované na zvieratách a neobsahujú ani žiadne živočíšne zložky. Bio-D podlieha dohľadu a schválenie The Vegan Society, Naturewatch Trust, BUAV (Cruelty-Free) a The World Wildlife Foundation.

Firma sa môže pochváliť niekoľkými prestížnymi ekologickými oceneniami ako Green Apple alebo Green Business of the Year. Bola tiež ocenená ako Najlepší nákup (Best Buy) a najúčinnejší produkt v kategóriách umývanie riadu, domáce čističe, pracie prášky a čističe na WC v britskom Časopise zodpovedného spotrebiteľa (Ethical Consumer Magazine).

Ekologická drogéria Bio-D je:

ŠETRNÁ – netoxická a rozložiteľná v prírode. Naviac je hypoalrgenná a je teda šetrná k ľuďom aj k prírode. Je vhodná pre deti a bábätká.

ETICKÁ – nie je testovaná na zvieratách (ani jednotlivé suroviny) a svojím zložením úplne bez živočíšnych prísad, je teda 100% vegánska.

PÔVOD ČISTÁ – všetky suroviny sú z prírodných a obnoviteľných zdrojov. Väcšina dodávateľov surovín je držiteľom rôznych certifikátov udržateľného rozvoja daných regiónov alebo dodržiavajúcich Fair Trade princípy. Obaly sú z recyklovaných materiálov.

KVALITNÁ – účinnosť Bio-D je porovnateľná s konvenčnou toxickou drogériou a v porovnaní s eko-alternatívami dosahuje podľa odborných testov rovnaké alebo objektívne lepšie výsledky.

EARTH FRIENDLY PRODUCTS

Spoločnosť Earth Friendly Products bola založená v USA už v roku 1967, kedy sa jej zakladatelia rozhodli vyrábať veľmi účinné čistiace prostriedky s využitím naozaj zelených surovín a technológií.

V súčasnosti vyrábajú vo vlastných výrobných viac ako 150 výrobkov využívajúcich iba prírodné látky z rastlín, bez toxických farbív a konzervačných prostriedkov. Maximálne dbajú na celý výrobný proces a jeho dopady na životné prostredie. Využívajú výhradne obnoviteľné zdroje energie (slnko, vietor, voda).

EF má kompletnú kontrolu nad výrobou a dodávkami surovín. Všetko si vyrábajú a pestujú sami. – Starajú o každú surovinu až po finálne výrobky. Výrobky Earth Friendly sú vyrobené iba na rastlinnom základe. Neobsahujú žiadne karcinogény ani toxické látky, fosfáty, chlór, ropné zložky, palmový olej, formaldehyde či GMO.

Spoločnosť a jej produkty sú držiteľom mnohých ocenení a certifikátov. Eco Control, USDA Design for Environment, Health Child Healthy World, vegan Society, BUAV, Ethical Consumer Best Buy, USDA Bio Preferred, Green Patriot 100, US EPA ‘s DfE Safer Detergents Stewardship Initiative (SDSI) …

Výrobca je absolútne proti testovanie akéhokoľvek výrobku na zvieratách a nepoužíva ani žiadne zložky zo zvierat alebo na nich testované. Výrobky EFP preto nikdy neboli a nebudú testované na zvieratách – Registrované u vegan Society, ocenenie PETA Best vegan Household Cleaning range a schválené Naturewatch.

Všetky výrobky EFP sú ľahko a rýchlo v prírode rozložiteľné a sú vhodné aj pre domáce ČOV alebo septiky.

Zaujímavosť: Americkí čitatelia magazínu Natural Home zvolili výrobky EFP ako najlepšie prírodné čistiace výrobky. Prací prášok ECOS® je v súčasnosti najpredávanejším eko pracím práškom na svete.

ECOFORCE

Ecoforce je malá rodinná anglická firma, ktorá sa rozhodla recyklovať materiály a vyrábať z nich plne funkčné a kvalitné výrobky.
Vyrába výrobky z materiálov, ktoré by inak skončili na skládke, alebo ako nevyužiteľný odpad. Ako výsledok nám ponúka hubky, handričky, kefy a mnohé ďalšie výrobky využiteľné pri upratovaní aj v celej domácnosti.
Firma je pekným príkladom toho, že Eko výrobky nemusia byť drahé, práve naopak sú ľahko dostupné pre každú domácnosť.

FEEL ECO

Medzi ponúkanými produktmi u nás nájdete aj čistiace a pracie prostriedky z českej produkcie. Feel Eco je ekologická drogérie vyrábaná v Čechách, ktorú firma uviedla na trh v roku 2011 a neustále ju rozširuje.

Všetky výrobky Feel Eco sú vyrobené zo starostlivo vybraných surovín na prírodnej báze, ktoré musia byť a sú v prírode veľmi ľahko odbúrateľné.

Vysoká účinnosť a kvalita produktov Feel Eco je doložená tiež testovaním v nezávislých akreditovaných laboratóriách. Výrobky prešli radom náročných testov preukazujúcich kvalitu a šetrnosť ako k životnému prostrediu, tak aj k domácnosti. Všetky prostriedky sú vhodné pre použitie so septikmi a domácimi čističkami odpadových vôd.

Výrobky vynikajú vysokou účinnosťou porovnateľnou s bežnými prostriedkami na chemickej báze, ale pri výrazne nižších dopadoch na životné prostredie. Prostriedky sú vďaka inovatívnym receptúram vysoko koncentrované, takže stačí dávkovať v menších dávkach pri zachovaní vysokej účinnosti výrobku.

Produkty Feel Eco sú vhodné aj pre vegánov a firma sa zaručuje, že žiadne produkty ani suroviny neboli testované na zvieratách.

Feel Eco sa snaží správať zodpovedne tiež aj v ostatných oblastiach svojho podnikania: zodpovedne nakladá s odpadmi, znižuje ich množstvo, recykluje a vzdeláva svojich zamestnancov a znižuje množstvo použitej vody.

Zásady Eko drogérie Feel Eco:

Použité ingrediencie sú rastlinného pôvodu a ľahko biologicky odbúrateľné.

Výrobky prešli radom náročných testov preukazujúce kvalitu a šetrnosť ako k životnému prostrediu, tak aj k domácnosti.

Koncentrované prostriedky sú efektívne pri nízkych dávkach.

Prostriedky sú účinné už pri nízkych teplotách a šetria tak energiu.

Receptúry Feel Eco neboli, nie sú a nebudú testované na zvieratách.

Obaly sú z recyklovaných a recyklovateľných materiálov.

Ekologická výroba je podložená certifikátmi kvality a ochrany životného prostredia.

S rezervou spĺňa limity certifikácia EU ECO-label.

SONETT

Eko drogérie Sonett pochádza z Nemecka, kde sa vyrába a predáva už bezmála 30 rokov. Vďaka dlhoročnému vývoju a používaniu tých najvhodnejších prírodných surovín, ponúka Sonett desiatky kvalitných výrobkov, pričom kladie maximálny dôraz na nezávadnosť svojich produktov voči prírode a ľuďom.

Ich výrobky sú vyrobené z rastlinných a prírodných surovín, rýchlo a 100% biologicky odbúrateľné. Sonett odmieta akékoľvek potenciálne škodlivé látky, bežne používané pri výrobe konvenčných prostriedkov ako napr. Suroviny z ropy, fosfáty, optické zjasňovače, syntetické vonné látky, konzervanty a farbivá.

SONETT je nositeľom štyroch certifikácií, ktoré dokazujú jeho kvalitu: ECOGARANTIE, EcoControl, STOP CLIMATE CHANGE, vegan Society (s výnimkou SONETT wool care, SONETT žlčové mydlo, SONETT podlahový čistič).

Súčasťou sortimentu je aj rada NEUTRAL, ktorá neobsahuje ani vonné esenciálne oleje a je špeciálne určená pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou. Tieto produkty samozrejme nájdete v našej ponuke.

Zásady Eko drogérie Sonett:

Sonett odmieta používať prísady škodlivé pre životné prostredie a pre zdravie človeka.

Všetky tenzidy (aktívne umývacie látky) pochádzajú z rastlinných produktov a sú preto 100% odbúrateľné, v rade hodín až dní sa vo vode úplne rozložia na bežné prírodné zložky.

Vône produktov sú vytvorené kombináciou prírodných éterických olejov, viac ako 95% použitých éterických olejov sú v kba kvalite (tzn. Pochádza z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva).

Všetky produkty sú šetrné k pokožke a vhodné pre väčšinu alergikov, obzvlášť potom rada NEUTRAL, ktorá je neparfumovaná a neobsahuje teda ani éterické oleje.

Riadi sa antroposofickými pravidlami, proces výroby aj produkty možno označiť za biodynamický – produkty sú obohatené o harmonizovanú vodu (pravotočivo vírená) a ďalej o zmes energeticky silných prímesí (vavrín, olivový olej, popol z ruží, kadidlo, zlato a myrha) rytmizovaných v oloide.

Pri produkcii surovín pre výrobu, ani pri samotnej výrobe v Sonett neboli použité testy na zvieratách, genetické modifikácie, nanotechnológie.

Nie sú použité žiadne petrochemické látky (vyrobené z ropy) – ani vonné látky, ani farbivá, ani konzervačné prostriedky. V žiadnom produkte nie sú obsiahnuté enzýmy ani aktivátory bielenia.